Dni Ateizmu 2018

W dniach 23 – 25 marca w Warszawie, odbędzie się piąta edycja Dni Ateizmu, na którą serdecznie zapraszamy w imieniu całej ekipy Stacji Ateizm.

Dni Ateizmu to cykl wydarzeń zorientowanych wokół tematu ateizmu w Polsce i na świecie. W ramach trzydniowych uroczystości odbędzie się wiele bardzo interesujących spotkań, wykładów i paneli dyskusyjnych, a także coroczny Marsz Ateistów.

W piątek, 23-go marca o godz. 17:30, Stacja Ateizm będzie wraz z Koalicją Ateistyczną w klubokawiarni „Pożyteczna”, przy ul. Nowy Świat 58. Poprowadzimy tam półtoragodzinny program na żywo, w czasie którego serdecznie zapraszamy do telefonów zarówno osoby wierzące jak i ateistów. Pragniemy skupić się na dialogu obu stron i pokazać, iż konstruktywna rozmowa służy pogłębianiu zrozumienia różnorodnych postaw i poglądów.

W sobotę, 24-go marca pojawimy się jako uczestnicy Marszu Ateistów. Wydarzenie to rokrocznie integruje ateistów z Polski i nie tylko i jest formą upamiętnienia Kazimierza Łyszczyńskiego – skazanego na śmierć za własne poglądy.

W niedzielę, 25-go marca o godz. 14:00 wraz z Fundacją im. Kazimierza Łyszczyńskiego zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w Pałacu Staszica przy ul. Nowy Świat 72. W tym czasie liczymy na ciekawe rozmowy z publicznością na sali, w nieco innej niż zwykle formule. Tym razem nie będziemy nadawać na żywo, dlatego też nie pojawią się rozmowy telefoniczne. Zachęcamy zatem do obecności na miejscu.

Jeszcze raz gorąco zapraszamy do wzięcia udziału we wszystkich wydarzeniach w Warszawie oraz do śledzenia naszego kanału na YouTube, gdzie pojawią się zapisy naszych programów realizowanych w ramach Dni Ateizmu.

Do zobaczenia!